ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

زنده باد مردم

هر روز از ساعت 10:00 به مدت 115 دقیقه

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به مردم گفت: آینده ارزشمندترین سرمایه ماست و کارت انتخابات در جیب هر ایرانی است از حق رای خود هوشمندانه استفاده کنید و بر آینده تاثیر بگذارید رای ندادن واگذارکردن سرنوشت به آینده مبهم است .

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفتگو با رادیو انتخابات گفت: فضای انتخاباتی کشور در فضای سیاسیون و فعالان سیاسی پرشور است هرچند در بعضی طیف ها تحرک ها کمتر است چون افرادی که مد نظر آنها بودند یا تایید نشدند یا نتوانستند بیاییند.

وی ادامه داد: در همه طیف ها بخصوص در بین حامیان دولت این باور وجود دارد که بهترین راه انتخابات است و صندوق رای تععین کننده است و همه این اصل را قبول دارند و به قانون پایبند هستند و همه می خواهند تغییر و تحولاتی که مردم می خواهند ببینند تا شرایط بهتر شود و مسائلی مثل اقتصاد و اشتغال و ابعاد مختلف حقوق زنان و شرایط فرهنگی تغییر بهتر یابد با صندوق رای ممکن است .

ابتکار افزود: از ابتدای انقلاب امام ره و هم اکنون رهبر انقلاب این خط مشی را داشتند که برای تغییر مردم از طریق صندوق رای می توانند وارد شوند و حتی اگر در انتخابا کاندیداها محدودیت هایی وجود داشته ولی برای همه آحاد مردم به صرف داشتن شناسنامه ایرانی حق رای وجود دارد و این یک مساله مهم است که هر شخصی با هر سلیقه ای می تواند اثرگذار باشد .

وی در ادامه گفت : ما برای داشتن این حق رای سالها جنگیدیم تا با انقلاب اسلامی بتوانیم انتخاب کنیم و تغییر بدهیم و آنچه لازم است اصلاح کنیم .

ابتکار گفت: ما ارزش این حق رای را بدانیم خون شهدا و فداکاری ها و آینده ما چقدر می ارزد؟ این رای قیمت آینده ما را دارد سرنوشت ما بر اساس این رای تعیین می شود ما ان رای را برای سرنوشت خود می توانیم خرج کنیم و رای ندادن یعنی رای و سرنوشت وآینده خود را به عده ای دیگر می سپارد در حالی که وقتی فرد خود می تواند از این حق استفاده کند به هر دلیلی نباید عقب نشینی کند و بگردد و بهترین ها را انتخاب کند و نظر و سلیقه خود را به گوش دنیا برساند.

وی در ادامه تصریح کرد: در کشورهایی حتی مردم حق رای ندارند و این حق در ایران حاصل خون شهدا وفداکاری ها هست و برای ایجاد شرایط بهتر در کشور نباید این فرصت را از دست داد رای ندادن و بی تفاوتی صرفا یعنی سرنوشتی مبهم برای خود رقم بزنیم و آینده برای ما مهم نیست که این مساله اصلا خردمندانه نیست .

مرتبط با این خبر

  • دغدغه جوانان انتخاب نمایندگانی آشنا با مطالبات آنهاست

  • نماینده ای را راهی مجلس کنیم که نگاهی ملی داشته باشد

  • انتخابات یعنی تعیین سرنوشت و داشتن فردایی بهتر

  • استان خراسان رضوی با فضای پرشور آماده انتخابات است

  • فضای مجازی عرصه مناسبی برای بیان اندیشه های مهم در زمینه انتخابات است

  • انتخاب مجلسی کارآمد تنها با حضوری پرشور و آگاهانه امکان پذیر است

  • در تمامی حوزه های انتخابی لرستان فضای رقابتی وجود دارد

  • زنان بر اساس تخصص باید در مجلس اثرگذار باشند

  • اقتدار کشور با حضور مردم در انتخابات جلوه گر می شود